


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Length | 5.9 mm |
| Depth | 5.3 mm |
| Self Resonant Frequency | 42 MHz |
| Current Rating | 1.3 A |
| DC Resistance (DCR) | 48 mΩ |
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Military Standard | Not |
| Inductance | 2.2 µH |
| Core Material | Ferrite |
| DC Current | 1.8 A |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Shielding | Unshielded |
| Q Factor | 10 |
| Height - Seated (Max) | 5.3 mm |
| Type | Wirewound |
| Width | 5.6 mm |
| Height | 5 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
